sobota, 15 listopada 2014

Nie taki żłobek straszny...

No, nie. Więcej paniki i strachu niż to warte. 

Zaczęłyśmy od adaptacji - w ostatnim październikowym tygodniu. Pierwszego dnia spędziłyśmy w żłobku 2h na zabawie i jedzeniu. Miałam z nią przychodzić tak przez kilka dni i stopniowo zwiększać dystans, ale z okazji tego, że Zoch miał mnie gdzieś i wolał bawić się z dziećmi, już następnego dnia Pani poprosiła, żeby zostawić ją samą. Ja z zaciśniętym gardłem, sprawdzająca telefon i szwendająca się dookoła żłobka przez 2h - niezapomniane przeżycie. A Zosia? Jak weszłam jadła zupę, uśmiechnęła się na mój widok, poradowała, pokrzyczała 2min i wróciła do posiłku.

Od listopada chodzi od 8.30 do 12. Tylko raz płakała jak ją zostawiałam, reszta dni bez zarzutu. Wczoraj podobno przebiła już samą siebie. I wszystko zjadła co dali. A to dziwne, bo ochoty ostatnio na jedzenie nie ma i niestety nam schudła. Jesteśmy w trakcie wyjaśniania tegoż zjawiska.

Cieszę się, że nie płacze i bawi się dobrze, a gdy mnie zobaczy w szatni krzyczy "mama". Przez te 3 tygodnie nauczyła się taaaak wiele. Ostatnio wsadziła do nocnika misia i woziła go po dywanie jak w samochodziku. 

Na zdjęciach Zosia w stroju na bal dyniowy z okazji szatańskiego święta zwanego Halloween. Oczywiście tuniczka handmade!

16 komentarzy:

 1. A ja właśnie miałam ostatnio głębokie przemyślenia nad tym, czy w ogóle żłobek - w kontekście edukacyjnym i socjalnym- nie jest lepszy od siedzenia w domu... Co sądzisz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moim zdaniem żłobek/przedszkole jest lepsze niż siedzenie w domu. Zośka jak posiedziała 4 dni w domu, z okazji weekendu i 11 listopada, to chyba zaczęła się nudzić. Widać było, że nie wystarcza jej już tylko siedzenie z rodzicami. My jesteśmy zadowoleni, ja też poszłam do żłobka jak miałam około roku. Uważam jednak, że nie każde dziecko się nadaje i to kwestia indywidualna, bo jak ma wyć w żłobku przez 8 godzin dziennie to chyba mija się z celem.

   Usuń
 2. ale ona śliczna ! ja nie jestem przeciwniczką żłobków, dzieci mogą sie od siebie dużo nauczyć :) dla mnie jedyny minus to częstsze łapanie infekcji niestety :/ pozdrawiam :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie - te choroby mogą być problemem. Przez prawie miesiąc nic nas nie dopadło, odpukać, ale czekam już na pierwszą chorobę.

   Usuń
 3. Cudowna i dzielna !!!

  OdpowiedzUsuń
 4. No widzisz.Brawo dla Zosi.
  Jaka ona słodka:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pola chodzi na 6 godzin. Ja w tym czasie pracuję. Co do chorób to głównie od nas. W żłobku przeziębienia ale nie demonizujmy. Plusów jest dużo. Jak dziecko społeczne to super i nikt mnie nie przekona, że naj jak dziecko do 3lat z matką. No idzie dostać na łeb.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też w tym czasie staram się pracować - szyję. W piątek zrobiłam sobie wolne i postanowiłam siedzieć na kanapie z laptopem i przed telewizorem. Nie pamiętam kiedy mogłam się tak lenić :P Za 2 tyg wracam do pracy,ale jeszcze to do mnie nie dotarło.

   Usuń
 6. Żłobki mogą być naprawdę fajne.
  Córka chodziła (miała niepełne 2 lata, gdy zaczęła) i była zachwycona. Potrafiła mi w sobotę płakać, że chce iść do cioci do żłobka :)
  I pięknie się rozwinęła w żłobku. Zaczęła mówić zdaniami, super rysować, bezstresowo odstawiliśmy pieluchy i smoczek.
  Fakt, że żłobek wybrałam bardzo starannie, był drogi, ale nie żałuję ani złotówki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nasz też drogi cholera, ale najważniejsze, że jej się podoba i dobrze się nią zajmują :)

   Usuń
 7. Mnie czeka żłobek o marca..
  trochę się uspokoiłam po przeczytaniu twojego wpisu
  ania

  OdpowiedzUsuń
 8. Śliczna jest Zosiunia:)
  ania

  OdpowiedzUsuń
 9. kiedy to zleciało ja się pytam ????? Zofija jest cudna!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też się pytam kiedy to zleciało?!

   Dziękujemy, dziękujemy!

   Usuń
 10. Śliczna jest:) Mam nadzieję, że moja również zaakceptuje tak ładnie żłobek i tą rozłąkę z nami

  OdpowiedzUsuń